O Madena Handmade

Cześć, mam na imię Magda i w kilku słowach opiszę tu, skąd wziął się pomysł na Madena Handmade, od czego zaczynałam i w jakim kierunku zmierzam.

Początki

Był koniec roku 2020. Urlop z okazji Świąt Bożego Narodzenia spędzałam w rodzinnym Mielcu. Na ten wyjazd zabrałam jedną z książek, którą wówczas miałam na liście do przeczytania. Była to książka „Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni” Chris’a Guillebau. /O samej książce powstał jakiś czas temu krótki wpis na moim blogu – znajdziesz go tutaj./ Lektura ta dała mi mocnego kopa do tego, aby w końcu trochę pogłówkować i poszukać sobie dodatkowego zajęcia, które mogłoby zasilić mój domowy budżet, a którym mogłabym zajmować się po godzinach mojej etatowej pracy.

Tutaj chciałabym napomknąć, iż książka ta nie znalazła się w moich rękach przypadkowo. Od jakiegoś czasu sięgam po tego typu literaturę, ponieważ pomysł, aby prowadzić swój własny biznes, tkwił mi w głowie odkąd pamiętam. Niestety, do tej pory ogromną przeszkodą był brak pomysłu na niego. Na szczęście, w grudniu 2020 r. wszystko się zmieniło…

Pomysł

Jak wspomniałam, książka zmotywowała mnie do mocniejszego ruszenia głową i poszukania kierunku, w którym mogłabym podążyć. Oczywiście, były i są pewne ograniczenia – przede wszystkim budżet oraz miejsce. Nie chciałam brać żadnych kredytów na realizację pomysłu, więc musiałam poruszać się po rejonach, na które pozwalały moje zapasy gotówki oraz dostępne miejsce pracy.

Muszę przyznać, że szukanie pomysłu tego dnia trwało zdecydowanie krócej niż się spodziewałam. W pewnym momencie wpadł mi do głowy pomysł, że mogłabym robić hafty na zamówienie. Może na koszulkach, może na bawełnianych torbach na zakupy, może na fartuchach kuchennych. Ot, takie oryginalne pomysły na prezent.

Uznałam, że może to być coś z czym, mimo braku doświadczenia, mogę sobie poradzić. W końcu każdy od czegoś zaczynał. A my żyjemy przecież w czasach, w których wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki, więc wierzyłam, że wszystkie potrzebne informacje znajdę w Internecie.

Niestety, na polskim YouTube nie ma zbyt wiele kanałów poświęconych tematyce haftu. Więc trafiłam na kanały niemieckojęzyczne. I w zasadzie jeden filmik zmienił wszystko – odkryłam, że na tego typu sprzęcie można robić maskotki…

Sprzęt

Ok, mamy pomysł. Ale oczywistym było, że planowanych haftów i innych projektów nie będę wykonywać ręcznie. Dlatego musiałam zrobić niewielki research i poszukać hafciarki, która spełni moje oczekiwania i będzie odpowiednia do założeń mojego biznesplanu.

Samo poszukiwanie sprzętu też nie trwało zbyt długo. Ostatecznie decyzja padła na Janome Memory Craft 550E. Przede wszystkim ze względu na największe, dostępne w tej klasie urządzeń, pole haftu. Niewielki problem pojawił się niestety z dostępnością tej hafciarki, ale w tym wypadku sprzyjało mi szczęście i udało mi się ją kupić w Krakowie, gdzie obecnie mieszkam.

Pierwsze projekty

Jak już napomknęłam – do tej pory nie miałam doświadczenia z podobnymi urządzeniami. Więc początki nie były łatwe. W zasadzie dzień po zakupie hafciarki musiałam ją zawieźć do sklepu, aby przejść szybkie szkolenie z jej obsługi. Ale gdy w końcu się udało i odpaliłam pierwszy haft, czułam niesamowitą safysfakcję.

Wspomniałam też jaki był pierwotny plan – proste hafty na gładkich, bawełnianych powierzchniach. I w zasadzie ten plan realizowałam przez pierwsze kilka dni, w ramach szkolenia. Gdy tylko w miarę opanowałam obsługę hafciarki oraz programu do projektowania haftów, poczułam, że teraz ogranicza mnie tylko wyobraźnia.

Kierunek działań

Po ofercie Madena Handmade widać, że tworzenie maskotek jest czymś, w czym odnajduję największą satysfakcję. I myślę, że w najbliższej przyszłości będzie to kierunek, w którym zdecyduję się podążać. Moim celem jest tworzenie wyjątkowych maskotek, które będą idealnymi upominkami dla Waszych bliskich.

Chcę się cały czas rozwijać i móc proponować Wam coraz to piękniejsze, wyjątkowe i niespotykane gadżety, maskotki i poduszeczki. Do tego projektu podchodzę bardzo ambitnie i chcę Wam oferować produkty jak najlepszej jakości, a przede wszystkim bezpieczne i trwałe.

Mam nadzieję, że zostaniesz naszym Klientem i się o tym przekonasz 🙂