termofor pestka wiśni

Termofor z pestek wiśni – dlaczego warto mieć go w domu?

Generalnie w swoich wpisach chciałabym się skupić na bardziej technicznej stronie prowadzenia Madena Handmade. Jednak dziś postanowiłam nieco uwagi poświęcić nowości w asortymencie, tj. termoforowi z pestek wiśni. Uważam, że jest to coś, czemu warto poświęcić cały wpis, więc dziś o nim właśnie słów kilka.

Materiały

Termofor z pestek wiśni, nie jest niczym skomplikowanym w swojej budowie. Generalnie jest to woreczek, wypełniony właśnie wiśniowymi pestkami. Jednak warto mieć na uwadze to, aby wybrać termofor bezpieczny w użytkowaniu.

arbuzy

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że materiały z których termofor został uszyty, są bezpieczne. Te wybrane przeze mnie, posiadają certyfikat Standard 100 by OEKO-TEX, który mówi nam o tym, że tekstylia takie są bezpieczne i mogą mieć kontakt ze skórą. Przy okazji posiadają ładne i przyjemne wzory, które doskonale będą komponować się z naszą ulubioną piżamą bądź pościelą dziecka. Oczywiście, cały czas powiększam gamę dostępnych materiałów, a co za tym idzie, wzorów termoforów.

Natomiast wybrane przeze mnie pestki wiśni pochodzą z naturalnych polskich upraw. Do tego są oczyszczone i odpylone. Nie powoduję reakcji alergicznych, poparzeń ani odmrożeń. Natomiast po podgrzaniu wydzielają przyjemny, wiśniowy zapach.

Zastosowanie termoforu z pestek wiśni

Termofor z pestek wiśni to bezpieczny gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Każda Mama znajdzie dla niego zastosowanie nie tylko w opiece nad Maluszkiem, ale również na własne potrzeby.

koale

Do najczęstszych zastosowań termoforu z pestek wiśni zalicza się ciepły okład na bolące brzuszki przy kolkach. W tym wypadku na plus działa nie tylko temperatura, ale również forma termoforu. Niewielkie kuleczki, jakimi są pestki wiśni, mogą służyć do delikatnego masażu, rozbijając pęcherzyki powietrza, przynosząc tym samym ulgę Maluszkowi.

Jednak nie jest to jedyne zastosowanie takiego termoforu. Taki ciepły kompres świetnie sprawdza się przy bólach menstruacyjnych, przy obkurczaniu macicy w połogu czy na bóle piersi związane z karmieniem Dziecka.

Termofor można również schłodzić, dzięki czemu otrzymujemy zimny kompres na stłuczenia, bolące mięśnie czy gorączkę. Oczywiście, są to jedynie przykładowe zastosowania. Ciepły lub zimny termofor sprawdzi się na wiele więcej różnych przypadłości.

Należy również pamiętać, iż ze względu na to, że termofor nie jest napełniany gorącą wodą, żaden korek nie może się odkręcić i poparzyć użytkownika. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy używamy takiego termofora przy Dziecku, które samo mogłoby właśnie taki korek odkręcić. W tym wypadku mamy natomiast do dyspozycji jedynie delikatnie grzechoczący gadżet.

Sposób użycia

Zarówno podgrzanie jak i shłodzenie termoforu z pestek wiśni, to bardzo prosta sprawa.

Aby szybko osiągnąć ciepły kompres, który jednak również dość szybko odda swoje ciepło, wystarczy włożyć go na kilkanaście – kilkadziesiąt sekund do mikrofalówki. Wtedy niemal od ręki mamy gotowy ciepły termofor.

Gdy jednak potrzebujemy ciepłego kompresu na dłużej, najlepiej włożyć termofor na kilkanaście – dwadzieścia minut do piekarnika rozgrzanego do ok. 120-150*C. Dzięki temu kompres nabierze ciepła, które potem będzie oddawał długie minuty, nawet do 1,5h.

Najdłużej będzie trwało podgrzanie termoforu na kaloryferze. Oczywiście, zapewne w przeciętnym domu, będzie to możliwe jedynie w okresie jesienno-zimowym, jednak nadal jest to wykonalne. Możemy np. cały czas trzymać taki termofor na grzejniku i wykorzystywać go w razie konieczności. Dzięki temu nie musimy „odpalać” dodatkowych urządzeń do pogrzania, a pokój będzie wypełniony wyjątkowym i przyjemnym aromatem wiśni.

Termofor z pestek wiśni możemy również schładzać. Najlepiej zrobić to w domowej zamrażarce – wystarczy włożyć termofor do osobnego woreczka foliowego, a następnie do zamrażarki na ok. pół godziny. Po tym czasie wyjmujemy przyjemnie chłodny kompres na wspomniane już stłuczenia czy gorączkę.

Personalizacja termoforu z pestek wiśni

Zamawiając termofor w sklepie Madena Handmade, możesz zamówić również bezpłatną personalizację wybranym napisem. Ze względu na ograniczone miejsce, napis może liczyć maksymalnie 15 znaków, jednak wciąż jest to wystarczająca ilość do wykonania wyjątkowego dla Ciebie napisu.

personalizacja

Aby zamówić personalizowany termofor, wystarczy, że podasz taką informację w wiadomości po zakupie. Kolor nici możesz wybrać lub zostanie on dobrany przeze mnie do wzoru i kolorów materiału. Tak personalizowany termofor z pestek wiśni świetnie sprawdzi się zarówno jako samodzielny upominek lub dodatek do prezentu dla przyszłej/obecnej mamy.

Jeśli interesuje Cię inny kształt lub rozmiar termoforka, napisz do mnie poprzez Formularz kontaktowy – na pewno uda mi się taki dla Ciebie wykonać.

Shopping Cart
Scroll to Top